realistická sc-fi anime

Ghost in the Shell (2002)

sci-fi, drama, policie, thriller, cyber

Macross Zero (2002)

sci-fi, drama, romance, mystické, mecha

Moonlight Mile (2007)

sci-fi, drama, blízká budoucnost, reálné anime

Planetes (2003)

sci-fi, drama, blízká budoucnost, reálné anime, orbitální stanice

Realistická sci-fi anime

29.1. 2009 - Tvůrci anime se často a rádi nechají unést a jejich díla jsou potom směsicí napřirozených schopností, nesmyslných zbraňových systémů, či nereálných nepřátel hrdinů. Přinášíme vám seznam realistických anime. Zde najdete seriály a filmy, které jsou nám realitou blíže než jiné. Ponořte se do světa orbitálních stanic, dobývání měsíce a sluneční soustavy. Pokusili jsme se vybrat pro vás seriály, která jsou relativně realistická, což není u anime zrovna jednoduché.

Planetes

Planetes jsou hvězdou v kategorii reálných anime. Děj se odehrává v roce 2075 v době, kdy kolem země krouží nespočetné množství odpady a smetí, které brání rozvoji vesmírného cestování. Zpočátku na pozadí, později stále více ve středu pozornosti je první cesta lidí k Jupiteru.
více o anime Planetes

Moonlight mile

Moonlight mile je anime, které se odehrává nedaleko v budoucnosti. V Době, kdy lidé ještě nenavštívili žádnou jinou planetu než Zemi, v době, kdy se chystají kolonizovat měsíc. Dostanete se přes výlety k ISS, tajné vojenské projekty až na první základnu na měsíci, to vše propojeno akcemi dvou hrdinů.
více o anime Moonlight Mile

Macross Zero

I když samotná řada seriálů Macross má od reality poměrně daleko, Macross Zero je vyjímkou. Předchází dějově všem macross seriálům a odehrává se na přelomu tisíciletí. Na moři se odehrávají bitvy lodí, ve vzduchu proti sobě bojují stíhačky. Nenajdete zde ani tolik sci-fi jako spíše mysteriózna a zejména začátek všeho co se v macross seriálech odehrává.
více o anime Macross Zero

Ghost in the Shell

Anime Ghost in the Shell se odehrává celý na planetě Zemi v obodbí 30's 21. století. V době, kdy technologie prostupují lidským tělem a stále větší části lidského těla jsou nahrazovány prostetickými součástmi. To vše zároveň s obrovským rozmachem interaktivního propojení globální sítí.
více o anime Ghost on the Shell