speciální stránky kategorií

realistická anime

space opera anime


Anime o válce

Většina anime se odehrává
kolem nějaké války. Často
se pak jedná o obrovské
konflikty světového dopadu,
nebo dokonce galaktického. Na krutosti boje bývá často zobrazována krutost lidí samotných. Hrdinové se dostávají do situací, kdy jim příkazy nadřízených svědomí nedovolí vykonat. Anime tak dostává psychologický rozměr. Při pochybování hrdinů nad svými akty a rozhodování, co je vlastně dobro a co je zlo, se přidává i rozměr filosofický.

Mecha anime

Mecha je speciální žánr anime, ve kterém se objevují velcí roboti jako zbraně ve válkách. Jejich piloti je většinou berou jako nástroj na vykonání jejich mise, jejich poslání. Často se roboti v anime stávají modlami, pýchou technologického vývoje. Charakteristický je rychlý vývoj nových technologií, díky kterému jsou stroje stále ničivější, rychlejší a silnější. Mecha anime je v Japonsku, kolébce robotů, velmi oblíbené.

Space opera anime

Space opera je žánr science fiction. Jak už název svým nádechem připomíná jde o anime, které se odehrává ve vesmíru. Jedná se buď o dlouhou cestu a děj je potom zasazen do obrovských lodí nebo kolonií plovoucích vesmírem. Může jít také o válku, která nabývá i galaktických rozměrů.

Realistická anime

Tvůrci anime se často a rádi nechají unést a jejich díla jsou potom směsicí napřirozených schopností, nesmyslných zbraňových systémů, či nereálných nepřátel hrdinů. Přinášíme vám seznam realistických anime. Zde najdete seriály a filmy, které jsou nám realitou blíže než jiné. Ponořte se do světa orbitálních stanic, dobývání měsíce a sluneční soustavy. Pokusili jsme se vybrat pro vás seriály, která jsou relativně realistická, což není u anime zrovna jednoduché.

cyberpunk anime

text

steampunk anime

  • Last Exile

text